НовостиЗАДОВОЛЕННЯ БЕЗ НАСЛІДКІВ

ЗАДОВОЛЕННЯ БЕЗ НАСЛІДКІВ

19:32, сентября 5, 2020

Автомобіль дає одну свободу - пересування, але натомість вимагає іншу. Скажімо, як би не хотілося водієві в сонячний день побалувати себе пляшкою-другий пива, робити цього не можна, адже кермо і алкоголь несумісні. Ті, хто все ж намагається їх поєднати, наражають на небезпеку не тільки себе і оточуючих, а й власний гаманець: зовсім недавно штрафи за їзду в стані сп'яніння в Україні підвищено в два рази. Вже є перші жертви нових «тарифів»: так, один автолюбитель з Хмельницького примудрився двічі за день попастися поліції в нетверезому вигляді, заробивши штрафи на загальну суму 30 600 і, зрозуміло, позбавлення права керувати автомобілем. Чи не найдешевший спосіб позбутися від свободи пересування!

Втім, пиво і алкоголь - зовсім не синоніми. Ще в другій половині минулого століття людство примудрилося не тільки дістатися до Місяця, але і винайти безалкогольне пиво. Однак тут же знайшлися ті, хто сумнівається, і вони - уявіть собі! - зустрічаються досі.

Одних напружує слово «безалкогольне». Раз немає алкоголю, то чи є в такому пиві сенс? І - головне - смак? Інших бентежить слово «пиво». Якщо це все-таки воно, то алкоголь в ньому напевно присутній. Чи можна пити безалкогольне пиво прямо перед поїздкою, не побоюючись перетнути межу в 0,2 проміле, що відокремлює, згідно з українськими законами, тверезого водія від п'яного? І багатого ще з ранку від бідного вже до вечора? Адже нові штрафи від 10 200 грн до 40 800 грн - це не жарти.

Давайте спершу розберемося зі смаком. Він безпосередньо залежить від методів приготування безалкогольного пива, які можна розділити на три основні групи: технологічні, термічні і мембранні. До перших двох відносяться різноманітні варіанти переривання бродіння. Але у них є спільний недолік: класична технологія виробництва пива при цьому порушується, що не може не спричинити за собою зміну смаку готового напою.

Найдосконаліший, але при цьому і найбільш дорогий метод отримання безалкогольного пива - це так звана мембранна фільтрація, завдяки якій технологія пивоваріння не змінюється: безалкогольне пиво готується так само, як і звичайне, а згодом з нього просто видаляється алкоголь. Готовий напій фільтрують через спеціальні мембрани, які пропускають молекули тільки певної величини. З одного боку мембрани повільно рухається пиво, з іншого - швидко рухається вода. У пиві 4-5% алкоголю, а в воді - 0, і поступово молекули спирту переходять в воду. Більше ніяких дій над пивом не проводиться. Саме так виготовляється пиво «Про безалкогольне», що дозволяє найвідомішим українським пивоварам повністю зберегти органолептичні якості продукту. Таке безалкогольне пиво не тільки радує звичним смаком, але і несе в собі бадьорість і легкість, що не сповільнюючи реакції і не порушуючи координацію рухів.

Алкоголь в пиві залишається в мінімальній кількості: 0,5% об., Як і велить вітчизняне законодавство. І не більше того, що гарантують фахівці компанії, ретельно перевіряють вміст алкоголю в готовому продукті. Навіть двічі: на етапі фільтрації і безпосередньо перед наливом в пляшки.

Це дозволяє нашим експертам стверджувати: водій, що вживає пиво «Про безалкогольне», не порушує закон. І штрафи йому не страшні.

РУСЛАН МЕЛЬНИК, пивовар компанії «Оболонь»:

Єдине, чим безалкогольне пиво відрізняється від традиційного, -вміст алкоголю. Він присутній, але в дуже незначній кількості - до 0,5%, що регламентовано українським законодавством. Це навіть менше, ніж в квасі!

У виробництві безалкогольного пива компанія «Оболонь» застосовує мембранну фільтрацію - найсучасніший метод, що дозволяє з уже готового продукту видалити тільки алкоголь, залишаючи незмінним решта складу напою. При такій технології смак безалкогольного пива є абсолютно ідентичним смаку традиційного пива. У ньому залишається все, крім спирту, - смак, колір, гіркість, аромат і інші органолептичні показники.

Коли людина випиває нехай навіть 2-3 пляшки безалкогольного пива, це не впливає на рівень сп'яніння. А ми, зі свого боку, ретельно контролюємо вміст алкоголю в нашому безалкогольному пиві, тому споживачі можуть бути спокійні: якщо на етикетці заявлено не вище 0,5%, продукт в пляшці повністю цьому відповідає.

Попандопуло Павел Николаевич, лікар психіатр-нарколог:

Безалкогольне пиво можна вживати, якщо дуже хочеться випити, але вкрай необхідно зберегти тверезість - наприклад, якщо водієві треба буде сісти за кермо. Навіть від декількох пляшок безалкогольного пива концентрація алкоголю в крові навряд чи перевищить 0,2 проміле.

При цьому потрібно враховувати, що головний мозок реагує не тільки на сам алкоголь, а й на смак, колір і запах продукту. Тому при вживанні навіть безалкогольного пива може виникнути короткочасний, на дві-три хвилини, ефект розгальмовування: мозок відтворює звичну картину сп'яніння по рефлексії. Головне тут - не «розгальмуватися» до бажання випити вже алкогольне пиво.

Також необхідно враховувати, що навіть безалкогольне пиво - це продукт бродіння, тому його систематичне вживання надає навантаження на печінку. Крім того, важливо вибирати безалкогольне пиво відомого виробника, що гарантує вміст алкоголю не більше 0,5% об.

Популярные марки и модели
VW

PassatGolfJettaGolfTouaregTiguanTouran

Ford

FiestaEdgeKugaFocusFocusFusionEscape

BMW

X1X3X53 series

Mazda

6CX-9CX-5

Suzuki

VitaraSx4

Kia

SportageSorentoNiro

Mitsubishi

ASXOutlanderPajero Sport

Renault

DusterCapturMeganeSanderoLogan

Peugeot

2083083008

Skoda

RapidOctaviaKodiaqKaroq

Mercedes-Benz

SGLACLA

Toyota

CorollaCamryRAV 4

.
.