НовостиРегулярна діагностика шин може вберегти ходову вашого автомобіля

Регулярна діагностика шин може вберегти ходову вашого автомобіля

17:57, 7 сентября 2019 г.

Підвищений знос, нерівномірне стирання протектора і навіть деформація каркаса шини - такими можуть бути наслідки експлуатації автомобіля з несправною підвіскою. При цьому, мова не йде про серйозні поломки: щоб швидко і надійно «закатати» свіжий комплект шин, досить забути зробити розвал-сходження, або не змінити вчасно старі амортизатори. Як наслідок, через деякий час водій з подивом виявляє, що шинам пора на відпочинок, а йому в шинний центр за заміною.

У зв'язку з цим не варто забувати, що планове обслуговування підвіски в більшості випадків обійдеться дешевше нових шин, а тому фахівці Nokian Tyres настійно рекомендують регулярно заїжджати на СТО для перевірки ходової. У разі ж будь-яких неприємностей на дорозі (потрапляння в глибоку яму з пробоєм стійки, тенденція відведення автомобіля в бік, яка проявилася) необхідно зробити позаплановий огляд.

Також буде корисно спостерігати за зовнішнім виглядом своїх шин, оскільки багато проблем в підвісці позначаються на їх стані. Нижче перераховані найбільш характерні симптоми.

Підвищений знос з краю

Як правило, смуга стертого протектора на краю шини свідчить про неправильні кути розвалу-сходження. Фахівці Nokian Tyres рекомендують перевіряти розвал-сходження після кожної сезонної заміни шин, а також і заміни елементів підвіски. Якщо ж з кутами встановлення коліс все в порядку, варто придивитися до шарової опори - швидше за все, її вже пора міняти.

Ще одна причина нерівномірного зносу протектора - перекачані або недокачані шини, тому так важливо підтримувати правильний тиск і перевіряти його кожен раз перед поїздкою на тривалі дистанції.

Множинні вм'ятини на поверхні протектора

Вони будуть добре помітні при візуальному огляді і відчуватися в русі. Такі вм'ятини з'являються після їзди по поганих дорогах, якщо амортизатор не справляється з гасінням коливань. Підтвердити гіпотезу досить просто: потрібно розгойдати кузов з боку пошкодженого колеса. Якщо розгойдування не припиняється на першому-другому коливанні - амортизатори доведеться міняти. Шини, на жаль, теж.

І в цьому випадку буде не зайвим перевірити стан колісних дисків, оскільки сильний удар може привести до їх деформації. У зоні ризику - колеса з низькопрофільними шинами, якими комплектуються спортивні і просто потужні автомобілі.

Діагональні вм'ятини на протекторі

Можуть бути як наслідком неправильного розвалу-сходження, так і куди більш серйозних проблем в ходовій. Вони можуть проявитися в разі, якщо автомобіль тривалий час їздив перевантаженим: подібні вправи загрожують порушенням геометрії підвіски і дорогим ремонтом.

Також схожі ушкодження можуть з'явитися через агресивний штурм бордюрів, адже шина приймає удар першою. Тому, навіть власникам рамних позашляховиків варто було б уникати подібних сценаріїв і форсувати перешкоди акуратно і не поспішаючи.

Зрозуміло, фахівцям Nokian Tyres добре відомо про прямий зв'язок між станом підвіски і «здоров'ям» шин, тому в шинних центрах VIANOR клієнтам пропонують послуги діагностики ходової і, в деяких випадках, ремонту. Ми закликаємо наших клієнтів регулярно оглядати колеса свого автомобіля, оскільки тільки неушкоджені шини з достатнім залишком протектора відповідають заявленим характеристикам. А це - один з основних факторів безпеки на дорозі.

NT_2.jpg

Довідка про компанію:

Nokian Tyres розробляє і виробляє шини преміум-класу для людей, що цінують безпеку і стабільність. Натхненні нашою скандинавською спадщиною, ми створюємо інноваційні продукти для легкових, вантажних автомобілів і важкої техніки, які забезпечать вам безпеку і спокій в будь-яких погодних умовах. Наша мережа шинних центрів Vianor спеціалізується на сервісному обслуговуванні автомобілів і сервісі шин. У компанії Nokian Tyres зайнято близько 4800 співробітників. У 2018 році чистий обсяг продажів компанії склав близько 1,6 млрд євро. Акції Nokian Tyres котируються на фондовій біржі Nasdaq в Гельсінкі.

ТОВ «Нокіан Шина» є офіційним представництвом концерну Nokian Tyres plc. Підприємство зареєстроване в Україні в 2006 році, а операційну діяльність компанія почала в 2007 році. В цьому ж році був відкритий перший в Україні шинний центр Vianor.

Популярные марки и модели

VW

PassatGolfJettaGolfTouaregTiguanTouran

Ford

FiestaEdgeKugaFocusFocusFusionEscape

BMW

X1X3X53 series

Mazda

6CX-9CX-5

Suzuki

VitaraSx4

Kia

SportageSorentoNiro

Mitsubishi

ASXOutlanderPajero Sport

Renault

DusterCapturMeganeSanderoLogan

Peugeot

2083083008

Skoda

RapidOctaviaKodiaqKaroq

Mercedes-Benz

SGLACLA

Toyota

CorollaCamryRAV 4

.
.