НовостиЕлектронний поліс автоцивілки та водійське посвідчення у телефоні – чи законно це? – Відповіді патрульної поліції

Електронний поліс автоцивілки та водійське посвідчення у телефоні – чи законно це? – Відповіді патрульної поліції

10:06, 1 октября 2019 г.

Електронні документи в Україні – це крок вперед до діджиталізації. Водії вже мають поліс автоцивілки, європротокол, навіть водійське посвідчення готується перейти до електронного формату. На якість та зручність послуги, які надаються громадянам, вже не впливає наявність папірця.

Станом на 14 червня 2019 р. страховики-члени МТСБУ уклали понад 512 тис. електронних договорів ОСЦПВ (автоцивілка). Проте кожен другий водій має сумніви у законності електронного полісу. Хоча й зараз є безліч інформації, яка підтверджує цю законність та наголошує на зручності такого полісу. Популярне питання водіїв – «А що ж я показуватиму поліції?»

Онлайн-сервіс пошуку та запису на автосервіс Autobooking.com поспілкувався із першим заступником начальника Департаменту Патрульної Поліції Олексієм Білошицьким.

Відтепер усі актуальні відповіді про електронні документи водіїв зібрані докупи.

Олексію, насамперед головне питання – за яких умов поліцейські взагалі перевіряють у водіїв поліси автоцивілки?

- Авто не зупиняють просто з метою перевірки полісу, наявності чи відсутності його у водія. Є причини зупинки ТЗ, тоді патрульні можуть перевірити страховий поліс. Також при оформленні ДТП перевірка полісу є обов’язковою. Є чіткий перелік підстав зупинки транспортного засобу, визначений статтею 35 Закону України «Про Національну поліцію».

7 лютого 2018 року Нацкомфінпослуг прийняла розпорядження по впровадженню в Україні закону про електронні поліси автоцивілки, але водіям все ще потрібно було роздруковувати навіть електронний поліс. До уваги не бралося, що він є у смартфоні, чого так?

- Справа в тому, що коли вносили зміни до законодавства щодо електронного полісу, виникли деякі колізії. У закон про дорожній рух змін не внесли. На даний момент у патрульної поліції є доступ до бази всіх полісів, що видають страхові компанії МТСБУ (паперових і електронних). Ми маємо доступ до них через наш електронний пристрій – планшет, який є у кожного екіпажу. Перевірити поліс автоцивілки можна за номером транспортного засобу, за номером полісу.

Тобто водій може навіть не показувати поліс, а лише назвати код?

- Ні, за законом особа має пред’явити страховий поліс автоцивілки на якомусь носії, який має забезпечити доступність читання, де усе буде зрозуміло. Якщо у водія електронний поліс, тоді він повинен показувати його у PDF форматі з телефону чи іншого електронного пристрою.

Головне питання, електронний поліс вже не треба роздруковувати, можливо мати його лише на електронному носії?

- Так. Є законодавство, яке визначає порядок укладання електронного виду договору і передбачає можливість пред’явлення такого полісу в електронному вигляді. Ми говоримо про пункт 2.1 правил дорожнього руху, де це і передбачено. (відповідні зміни до вказаного пункту правил було внесено зміни 27 березня 2019 року)

Чи зручно поліцейським перевіряти електронну автоцивілку, чи було краще із паперовою?

- Електронний поліс, як і всі електронні документи, – це крок вперед до діджиталізації. На якість та зручність послуги, які надаються громадянам, не впливає наявність папірця. Електронний поліс це прекрасне рішення. Він говорить про те, що ми рухаємося далі. У подальшому ми будемо бачити й інші електронні документи. Наприклад зараз обговорюється питання про посвідчення водія, яке не обов’язково мати із собою, аби підтвердити особистість. Зараз це питання перебуває на розгляді і я думаю, що ці зміни також будут прийняті.

Чи відомо, коли вже будуть спілкуватися стосовно цього питання?

- Поки що невідомо, але законопроекти були, я думаю, що вони будуть розглядатися у подальшому на засіданнях Верховної Ради. Це є в планах.

Полісами якого формату користуєтесь ви?

- Наразі в мене паперовий поліс, але в майбутньому планую перейти на електронний. Це зручно і без зайвих паперів.

Відтепер документація автомобілістів легко вміщується у смартфоні. Влада та поліція великими кроками йде до повної діджиталізації. Громадянам треба лише підтримати та посприяти цим змінам!

Саме тому й Autobooking.com розпочав оформлювати єлектронні поліси ОСЦПВ. Сподіваємось, що ми розвіяли усі сумніви з приводу законності та зручності електронних полісів. Зробити важливий крок у цифровий світ просто – придбайте електронний поліс автоцивілки зараз на сайті Autobooking.com.

Популярные марки и модели

VW

PassatGolfJettaGolfTouaregTiguanTouran

Ford

FiestaEdgeKugaFocusFocusFusionEscape

BMW

X1X3X53 series

Mazda

6CX-9CX-5

Suzuki

VitaraSx4

Kia

SportageSorentoNiro

Mitsubishi

ASXOutlanderPajero Sport

Renault

DusterCapturMeganeSanderoLogan

Peugeot

2083083008

Skoda

RapidOctaviaKodiaqKaroq

Mercedes-Benz

SGLACLA

Toyota

CorollaCamryRAV 4

.
.